Salon optyczny

Firma nasza jest firmą rodzinną. Pierwszą osobą, która zajęła się Optyką w naszej rodzinie był Józef Pawliczak. Zakład zegarmistrzowsko – optyczny prowadził od 1945r. przy ul. Roberta Kocha w Wolsztynie. Ukończywszy studia wyższe na Politechnice Poznańskiej na naukę zawodu Optyka przyszedł syn Józefa – Andrzej Pawliczak.

Po wyuczeniu się nasz aktualny szef otworzył swoją firmę w Zbąszyniu na Pl. Wolności (1983). W 1997 roku ukończył z wyróżnieniem pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zakresu Optometrii na Wydziale Lekarskim II Akademii Medycznej w Poznaniu. Został również wykładowcą optyki okularowej w Katedrze Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego AM w Poznaniu. W 1993r. firmę naszą przenieśliśmy do Wolsztyna na ul. Stefana Żeromskiego 30 gdzie poza Optyką zajęliśmy się również badaniami optometrycznymi.

W 2000 roku firma nasza przekształciła się w spółkę cywilną o nazwie
Optyka – Optometria A.&J. Pawliczak s.c.

Udziałowcami spółki działającej do chwili obecnej są ojciec Andrzej i syn Jerzy Pawliczak, który w 2004 ukończył studia magisterskie na wydziale Fizyki UAM o specjalności Optometria.

W tym samym roku kadrę w firmie zasiliła absolwentka tych samych studiów Aleksandra Pawliczak żona Jerzego. Ona również zajęła się badaniami optometrycznymi.

Nieustannie rozwijamy nasze wiedzę i umiejętności. Bierzemy udział w szkoleniach z zakresu optometrii, terapii widzenia i optometrii klinicznej. Jerzy Pawliczak w 2011 roku ukończył studia magisterskie (Master of Science) z zakresu Optometrii Klinicznej; na amerykańskiej uczelni – Salus Univerity (Pennsylvania College of Optometry) Dyplom ten jest uznawany nie tylko w większości państw Uni Europejskiej ale także w USA. Warto również nadmienić że jest to najstarsza uczelnie kształcąca optometrystów na świecie.
Robimy to po to, aby zapewnić Państwu najwyższy poziom usług. Tworzymy firmę rodzinną w której pracuje trzech optometrystów.

Jesteśmy częścią prestiżowych salonów optycznych Diamentowy Optyk