Soczewki kontaktowe

Specjalizujemy się w doborze i aplikacji miękkich soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe od kilkunastu lat są szeroko stosowane za granicą, a coraz częściej i w Polsce. Dzięki najnowszym technologią stosowanym podczas produkcji dzisiejsze soczewki są bardziej komfortowe, bezpieczniejsze i wywołują mniej powikłań.

W ofercie naszego salonu dostępne są praktycznie wszystkie soczewki renomowanych firm, w szczególności Alcon (dawniej Ciba Vision), Cooper Vision.

Dobór i aplikacja soczewek

W naszej firmie pełen dobór soczewek kontaktowych obejmuje:
1. Refrakcję-ustalenie wady wzroku. W tej części badania pacjent otrzymuje receptę okularową oraz przeliczone moce soczewek kontaktowych.
2. Ocena przedniego odcinka oka w biomikroskopie (lampa szczelinowa). Ten etap badania jest istotny do wstępnego ustalenia czy dane oko nadaje się do noszenia soczewek kontaktowych.
3. Założenie pacjentowi soczewek próbnych i wstępna ocena dopasowania.
4. Nauka prawidłowego zakładania, zdejmowania i pielęgnacji soczewek kontaktowych
5. Po ostatecznej ocenie przez specjalistę Pacjent dostaje pakiet startowy składający się z:
– pary soczewek próbnych
– płynu do soczewek (miesięcznych)
– pojemniczka do przechowywania soczewek kontaktowych.
– książeczki pacjenta zawierającej wszystkie niezbędne informacje na temat używania soczewek
– karty pacjenta obejmującej konkretny typ soczewek odpowiedni dla pacjenta z wpisem mocy soczewek kontaktowych
6. Istotnym elementem są wizyty kontrolne soczewek kontaktowych, które należy przeprowadzać regularnie według wskazań specjalisty. 

U nas wizy kontrolne są bezpłatne!

Zalety korzystania z soczewek kontaktowych

– Gwarantują dobry efekt kosmetyczny (widzisz świetnie – nie nosisz okularów)
– Niwelują problemy z powiększeniem okularowym w przypadkach dużej różnowzroczności
– Świetnie sprawdzają się podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych
– Są doskonałe przy wykonywaniu niektórych zawodów, w których nie wskazane jest noszenie okularów
– Poprawiają twoje samopoczucie, dzięki nim w każdej chwili możesz zmienić swój image
– Nie ograniczają pola widzenia
– Nie parują, nie zalewają się w trakcie deszczu
– Nie trzeba ich czyścić kilkukrotnie w ciągu dnia

7 grzechów użytkownika soczewek kontaktowych

1. Stosowanie przypadkowych soczewek.
Używaj tylko tych soczewek, które wcześniej zostały fachowo dopasowane. Złożona, indywidualna budowa oczu wymaga prawidłowego dopasowania soczewek kontaktowych. Takiego dopasowania może dokonać tylko profesjonalista. Każda zmiana typu stosowanych soczewek musi być poprzedzona badaniem. Pełna akceptacja nowo dopasowanych soczewek kontaktowych powinna być poprzedzona założeniem soczewek próbnych.

2. „Przenoszenie” soczewek
Przestrzegaj terminów wymiany soczewek zalecanych przez producenta i Twojego specjalistę. Soczewki kontaktowe to zaawansowane technologicznie wyroby medyczne wykonywane z materiałów wysokiej jakości, których właściwości decydują o komforcie i bezpieczeństwie Twoich oczu. W trakcie stosowania materiał soczewki, z którego wykonane są soczewki „starzeje się” i traci swoje właściwości. Zmiany te, choć często niezauważalne gołym okiem, mają decydujący wpływ na zdrowie Twoich oczu. Czas wymiany soczewek, rekomendowany przez producenta, w uzasadnionych przypadkach może zostać skrócony przez specjalistę.

3. Brak regularnych kontroli
Systematycznie badaj swoje oczy. Produkowane obecnie soczewki kontaktowe gwarantują oczom bezpieczeństwo i wysoki komfort pod warunkiem, że ich użytkownik stosuje się do zaleceń. Dobre widzenie i brak dolegliwości podczas noszenia soczewek nie zwalniają ich użytkownika z konieczności wykonania badań kontrolnych. Aby zawsze cieszyć się dobrym widzeniem dzięki soczewkom kontaktowym, należy regularnie kontrolować oczy, najlepiej co 6 miesięcy. Nie rzadziej jednak niż raz do roku.

4. Niewłaściwe czyszczenie
Do pielęgnacji soczewek stosuj tylko środki zalecane przez Twojego specjalistę. Soczewki kontaktowe (poza soczewkami jednodniowymi) wymagają stałej codziennej pielęgnacji. Środki do tego przeznaczone zawierają wiele aktywnych związków, które utrzymują w odpowiedniej kondycji soczewki kontaktowe, a jednocześnie muszą być dobrze tolerowane przez oczy. Systemy pielęgnacyjne, choć przeznaczone do tych samych celów, różnią się w sposób istotny składem chemicznym i stężeniem stosowanych związków. Przypadkowa zmiana płynów do pielęgnacji soczewek może mieć złe skutki dla Twoich oczu. NIGDY nie zmieniaj płynu samodzielnie bez konsultacji za Swoim specjalistą.

5. Bagatelizowanie dolegliwości.
Jeśli występują problemy skontaktuj się niezwłocznie ze swoim Specjalistą. Technologie stosowane dziś w kontaktologii, gwarantują użytkownikom wysoki komfort i bezpieczeństwo. Jednak jeśli w trakcie noszenia soczewek wystąpią jakieś problemy lub choćby pojawią się wątpliwości, należy skontaktować się ze swoim specjalistą. Pogorszenie ostrości widzenia, zaczerwienienie oka, ból lub uczucie ciała obcego w oku to objawy, po wystąpieniu których należy natychmiast zdjąć soczewki, a brak poprawy po ich zdjęciu, to powód do niezwłocznej konsultacji.

6. Zakupy w niesprawdzonych miejscach.
Stosuj tylko te soczewki kontaktowe i środki do ich pielęgnacji. Które pochodzą z pewnych źródeł. Współcześnie mamy do wyboru bardzo wiele produktów kontaktologicznych, jak i miejsc w których możemy się w nie zaopatrzyć. Właściwe przechowywanie i transport wyrobów medycznych, jakimi są soczewki kontaktowe i środki do ich pielęgnacji, ma istotny wpływ na ich jakość, a co za tym idzie na bezpieczeństwo w trakcie ich stosowania.

7. Niestosowanie się do zaleceń
Soczewki kontaktowe i środki do ich pielęgnacji muszą posiadać niezbędne i zgodne z wymogami oznaczenia. W razie pojawienia się wątpliwości poproś o wyjaśnienie, a w uzasadnionych przypadkach skontaktuj się z producentem. Rygorystycznie należy przestrzegać terminów przydatności do użycia. Stosowanie soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji po terminie ich ważności, niesie ze sobą znaczne ryzyko wystąpienia groźnych dla Twoich oczu powikłań.

źródło: PSSK